نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

برگزاری نخستین نمایشگاه حمل و نقل پاک با محوریت شرکت نمایشگاه‌های اصفهان

برگزاری نخستین نمایشگاه حمل و نقل پاک با محوریت شرکت نمایشگاه‌های اصفهان

نخستین نمایشگاه تخصصی حمل و نقل پاک با محوریت شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان و مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان برپا می‌شود.
به گزارش اداره رسانه و فضای مجازی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در نشست خبری این نمایشگاه گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی حمل و نقل پاک از چهارم اردیبهشت‌ماه به مدت سه روز در دو نوبت صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود.
علی یارمحمدیان اظهار کرد: با توجه به افزایش آلودگی هوا در کلانشهر اصفهان که خطرات زیادی برای شهروندان به دنبال دارد، احساس وظیفه کردیم گام‌هایی در راستای رفع این مشکل برداریم.
وی ادامه داد: معتقدیم اصفهان با مشکلاتی از جمله خشکسالی، ترافیک، آلودگی هوا روبه‌رو است و هر کسی باید به وظیفه خود عمل کند تا این مشکلات کاهش یابد به همین دلیل برای نخستین‌ بار برگزاری نمایشگاه تخصصی حمل و نقل پاک را با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان برنامه ریزی کردیم.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان اضافه کرد: این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ استفاده از موتورهای هیبریدی، برقی، دوچرخه‌ها و وسایل پاک برگزار می‌شود تا در سال‌های آینده وسایل حمل و نقل پاک در شهر گسترش یابد در این راستا لازم است تمامی ادارات و دستگاه‌ها به سمت استفاده از وسایل نقلیه پاک حرکت کنند تا کاهش آلودگی هوا و بهبود کیفیت زندگی در اصفهان را شاهد باشیم.
یارمحمدیان با بیان اینکه برای رفع مشکل آلودگی هوا تنها برگزاری نمایشگاه تخصصی حمل و نقل پاک کفایت نمی‌کند، گفت: این طرح به شرطی موفق است که مسئولان، ادارات، ارگان‌ها به این مسئله توجه داشته باشند و موتورهای برقی و هیبریدی را به صورت اقساطی در اختیار شهروندان قرار دهند در واقع مسئولان باید همکاری کنند تا سال آینده افراد زیادی از وسایل حمل و نقل پاک استفاده کنند.
وی اضافه کرد: نمایشگاه تخصصی حمل و نقل پاک از چهارم اردیبهشت‌ماه به مدت سه روز در دو نوبت صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود و در صورت همکاری دیگر سازمان‌ها این طرح ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه ۳۷۰۰ مترمربع از متراژ مفید فضای نمایشگاه در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان، واردکنندگان و نمایندگان رسمی موتورسیکلت‌های برقی و خودروهای هیبریدی و همچنین فروشندگان مجاز انواع دوچرخه و نمایندگان رسمی انواع پاک‌روها در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان خاطرنشان کرد: البته در دوره های گذشته نمایشگاه موتورسیکلت، دوچرخه و اسکوتر داشتیم، اما در نمایشگاه حمل و نقل پاک که برای نخستین بار امسال در اصفهان برنامه ریزی شد، برندهای مختلفی به نمایش گذاشته می شود.
یارمحمدیان در مورد برنامه‌های جانبی این نمایشگاه، اضافه کرد: برگزاری مسابقه بین‌المللی طراحی و ساخت دوچرخه الکتریکی در حاشیه نخستین نمایشگاه حمل و نقل با همکاری معاونت حمل و نقل شهرداری، حرکت کاروان وسایل نقلیه پاک در سطح شهر اصفهان، همچنین تست خودروهای برند تویوتا در روز پنجم و ششم اردیبهشت ماه در همان محل انجام می‌شود.
وی گفت: بر اساس هدف‌گذاری نمایشگاه حمل و نقل پاک، تولیدکنندگان و واردکنندگان نمایندگان رسمی خودروهای هیبریدی ۲۵ درصد، نمایندگان و تولیدکنندگان موتورسیکلت‌های برقی ۴۵ درصد و نمایندگان و فروشندگان دوچرخه نیز ۳۵ درصد از فضای نمایشگاه را در برخواهند گرفت.
یارمحمدیان ادامه داد: این نمایشگاه می‌تواند برای مدیران شهری، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و تصمیم‌گیرندگان و سیاست‌گذاران حوزه مدیریت شهری راه‌گشا باشد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان ادامه داد: در کلانشهرهایی مثل اصفهان غلظت آلودگی هوا خطرات زیادی را به دنبال داشته و بر اساس برآورد کارشناسان، آلودگی هوا باعث کاهش سطح هوش کودکان، تحمیل هزینه به جامعه و شهرداری ها در جهت تعمیر و مرمت ساختمان‌ها می شود.
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان هم در این نشست خبری با بیان اینکه استفاده از موتورهای برقی می‌تواند در کاهش تصادفات رانندگی خطرناک مفید باشد گفت: طرح «بفرمایید موتوربرقی» هم‌زمان با نمایشگاه حمل‌ و نقل پاک در اصفهان آغاز به‌کار می‌کند.
علیرضا صلواتی اظهار داشت: در گذشته نمایشگاه موتورسیکلت و دوچرخه برگزار می‌شد ولی مطلوب ما نبود زیرا سهم غرفه موتورسیکلت بیشتر بود اما این نمایشگاه به‌ صورت اختصاصی به حمل‌ و نقل پاک اختصاص دارد که این مهم با همکاری جدی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی مقدور شد.
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از حضور ۱۰ شرکت موتوربرقی کشور از مجموع ۱۳ شرکت خبر داد و افزود: همه شرکت‌های تأثیرگذار در این نمایشگاه حضور فعال دارند. مقام‌های عالی استان و شهرداران شهرهای دیگر در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند و تقی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی از این نمایشگاه بازدید می‌کند.
وی از عرضه اقساطی دوچرخه و موتورسیکلت در این نمایشگاه خبر داد و گفت: به‌صورت قرض‌الحسنه افراد می‌توانند دوچرخه و موتورسیکلت را با حمایت بانک رسالت خریداری کنند. این نمایشگاه اتفاق کم‌نظیری است که در کشور در حال رخ دادن است، هم‌زمانی با هفته فرهنگی اصفهان و حضور سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نیز نکته بسیار قابل توجهی است.
صلواتی از برپایی برنامه فرهنگی مختلف هم‌زمان با این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های اصفهان خبر داد و اظهار داشت: برنامه‌های مختلف صبح‌ها برای دانش آموزان و کارشناسان در نظر گرفته شد و عصرها این برنامه برای بازدید خانواده‌ها در نظر گرفته شده است. گریم صورت و تئاتر خیابانی با موضوع فرهنگ‌سازی، جشن‌های نیمه شعبان ازجمله این برنامه‌هاست.
وی پیرامون برپایی کارگاه‌های تخصصی در این نمایشگاه گفت: هرروز کارگاه با اساتید دانشگاه‌های اصفهان و تهران برگزار می‌شود. موضوعات مختلف توسط اساتید دانشگاه‌های آلمان و فرانسه بررسی خواهد شد.
معاون حمل‌ و نقل ترافیک شهرداری اصفهان از برگزاری طرح «بفرمایید موتوربرقی» خبر داد و گفت: این طرح از افتتاح نمایشگاه حمل‌ونقل پاک شروع تا تابستان ادامه پیدا خواهد کرد، طرح بفرمایید دوچرخه با حمایت تولیدکنندگان فروشندگان و مشارکت مردمی با موفقیت روبه‌رو شد و ۱۵ میلیارد تومان دوچرخه عرضه شد.
وی اضافه کرد: هر اتفاقی در شهر می‌افتد از استرس‌ها تا آلودگی هوا تأثیر صنایع و وسایل نقلیه سبک و سنگین است، همه باید کمک کنند تا شهروندان مشارکت داشته باشند. اگر اصفهان بتواند در این زمینه پیشگام باشد موتورهای برقی می‌تواند به کل کشور انتقال پیدا کند و اگر به سمت موتورهای برقی برویم تصادفات منجر به فوت کمتر خواهد شد.
وی از کاهش درصد تصادفات در اصفهان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: با وجود کاهش تصادفات شاهد افزایش موتورسیکلت بوده‌ایم؛ در اصفهان ۵۲ درصد تصادفات منجر به فوت مربوط به موتورسیکلت بوده است. امیدواریم بتوانیم تلفات موتورسواران را کاهش دهیم.
صلواتی پیرامون احداث مسیرهای مخصوص دوچرخه گفت: قول ۱۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه دادیم که به آن عمل خواهیم کرد، دغدغه اصلی مدیریت شهری امروز مترو است با جدید آن را پیگیری می‌کنیم، قطار شهری اکنون با استقبال روبرو شده و شاهد افزایش سفرهای قطار شهری به دو برابر در سال جدید بوده‌ایم.
وی در ادامه افزود: در همه پارکینگ‌ها امکان پارک دوچرخه‌ها به‌صورت رایگان فراهم آمده و در سطح شهر مکان‌هایی برای دوچرخه با نمادهایی مانند "p" فراهم آمده و ۱۰۰۰ نقطه دیگر نیز امسال افزوده می‌شود. در چهارباغ عباسی مکان‌های برای پارک موتورسیکلت در نظر گرفته می‌شود و از ورود موتورسیکلت‌ها به داخل چهارباغ جلوگیری می‌شود. ایستگاه‌های شارژ موتورهای برقی در ۵۰ نقطه شهر برای شارژ رایگان در نظر گرفته می‌شود.

تصاویر مرتبط

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر