نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

آغاز نمایشگاه صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان

آغاز نمایشگاه صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان

هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان و ایجاد ارتباط دو سویه میان مردم و متولیان آموزشی آغاز شد.

به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش در 2300 مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور 38 موسسه آموزشی از استان اصفهان برپا شده است. در این نمایشگاه، مدارس غیرانتفاعی، مهدکودک‌ها، مدارس و مجتمع‌های آموزشی، موسسات آموزشی کنکور و کمک‌آموزشی، ناشران کتب کمک‌ آموزشی، موسسات آموزش عالی شامل دانشگاه‌های آزاد، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه‌های علمی کاربردی و دانشگاه‌های دولتی، آموزشگاه‌های خصوصی زبان، آموزشگاه‌های مشاغل فنی و حرفه‌ای، فعالان حوزه تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نرم‌افزارها و شبکه‌های اجتماعی و موسسات شاغل در مبحث خلاقیت و موفقیت حضور دارند.

از شاخص‌ترین موسساتی که در این نمایشگاه حضور دارند می‌توان به قلم‌چی، فن‌آوران حکیم، برهان، دانش‌پژوهان، مجتمع فنی تهران و جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان اشاره کرد که هر یک نقش تاثیرگذاری در حوزه آموزش استان اصفهان ایفا می‌کنند. ویژگی خاص هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش، همکاری و مشارکت ویژه دانشگاه‌های آزاد و مشارکت‌ مهدهای کودک و آموزشگاه‌های علمی آزاد است. همچنین مدارس غیرانتفاعی شاخص اصفهان نیز در کنار موسسات آموزش خصوصی و کمک آموزشی در نمایشگاه حضور دارند.

 

نمایشگاه‌ها با حواس پنچگانه انسان‌ها روبرو هستند

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در نشست خبری افتتاح هفتمین نمایشگاه صنعت آموزش گفت: رمز ماندگاری نمایشگاه ها، بُعد اقتصادی و فرهنگی آن است و نمایشگاه ها با حواس پنج گانه انسان ها روبرو هستند.

علی یارمحمدیان با بیان اینکه این نمایشگاه بعد از گذشت هشت سال به صورت تخصصی برگزار شد، افزود: نمایشگاه ها یک رویداد تجاری و اقتصادی محسوب می شوند.

 

رشد یک جامعه، مدیون آموزش صحیح است

معاون اقتصادی استاندار اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: قبل از اینکه آموزش مطرح شود باید اهداف خود از آموزش را مشخص کنیم؛ از دید برخی، آموزش برای رشد و توسعه مادی و معنوی کشور انجام می‌شود.

حسن قاضی عسگر ادامه داد: در کشورهای پیشرفته یکی از مسائل کلیدی، آموزش است و این کشورها رشد خود را مدیون آموزش صحیح و هدفمند هستند؛ در مطالعاتی که چندی پیش در خصوص مسائل و معضلات آموزش کشور انجام شد به این نتیجه رسیدیم نظام آموزشی کشورهای آلمانی زبان، جزو سرآمدترین نظام‌های آموزشی کشور است و نتایج این نظام آموزشی در رشد اقتصادی کشور قابل مشاهده است.

وی یادآور شد: ارتباط صنعت و دانشگاه در آلمان بسیار قوی است و بسیاری از دانشجویان این کشور، در کنار علم خود، مهارت‌آموزی هم تجربه می‌کنند.

قاضی عسگر متذکر شد: دانشگاه‌های ما روشی کاملاً اشتباه را در پیش گرفته‌اند و به جای مهارت‌آموزی به دانشجو، صرفاً از منظر تئوریک با وی کار می‌کنند و نتیجه آن، نیروی تحصیل کرده بیکار در سطح اقتصاد است.

 

از باورهای اشتباه فاصله بگیریم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: با امکانات دیروز، نمی‌توان دانش‌آموزان امروز را برای فردا تربیت کرد و شرایط نسبت به قبل بسیار متفاوت شده است.

علیرضا نصر اصفهانی اظهار داشت: برای بهبود آموزش هم نیاز به ابزارهای ملموس و هم ابزارهای ناملموس وجود دارد و برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها، امری مؤثر در تجهیز این ابزارها و بهبود فرآیند آموزش در کشور است.

وی با انتقاد از شکل‌گیری برخی باورها در خصوص الزام وجود مؤسسات کمک آموزشی برای دانش آموزان گفت: این باور نباید شکل بگیرد که آموزش و پرورش جوابگوی آموزش دانش آموزان نیست و اگر کسانی در این کشور درصدد این باشند که در جایگاه مدرسه، کلاس درس و معلم بنشینند، حتماً در اشتباه هستند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: مؤسسات آموزشی به کمک آموزش و پرورش می‌آیند و مکمل هستند اما نمی‌توانند جایگزین باشند.

 

آموزش، حلال مشکلات

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: صنعت آموزش از جمله صنایع مغفول در کشور است که در چنین نمایشگاه‌هایی فرصت برای احیای آن ایجاد می‌شود و باید بر این موضوع تمرکز بیشتری صورت گیرد.

کوروش محمدی ادامه داد: آموزش سند توسعه و موجودیت هر جامعه است، شعاری در دنیا وجود دارد که می‌گوید، آموزش مهم‌ترین عامل توسعه در دنیاست.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی، اصلاح معضلات جامعه، کمبودهای تربیتی کودکان و موضوعاتی نظیر آن تنها با آموزش صحیح قابل رفع است.

محمدی همچنین تصریح کرد: بزرگ‌ترین ضعف کشورهای در حال توسعه، شیوه‌های اشتباه آموزشی است و مقام معظم رهبری نیز بارها بر این موضوع تأکید کرده‌اند که نظام آموزشی باید پویاتر عمل کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان یادآور شد: پس از فرمان رهبری در خصوص بسیج کارشناسان برای رفع خلاءهای آموزشی در کشور، اتفاقاتی در این حوزه در حال وقوع است و روند رو به بهبودی را در حوزه آموزش شاهد هستیم.

تصاویر مرتبط

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر