نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

آغاز نمایشگاه صنعت اصفهان با حضور معاون وزیر صمت

آغاز نمایشگاه صنعت اصفهان با حضور معاون وزیر صمت

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، تجهیزات صنعتی و کارگاهی اصفهان با حضور وزیر صمت گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این رویداد یکی از شناخته‌شده‌ترین و معتبرترین نمایشگاه‌های کشور محسوب می‌شود که حتی از رویداد تهران نیز مشهورتر است. مشارکت‌کنندگانی از استان‌های سراسر ایران و همچنین نمایندگان شرکت‌های فعال در عرصه بین‌المللی در آن حضور دارند.

به دلیل ظرفیت‌های بالای صنعتی در ایران، سالانه در استان‌های بزرگی مانند تهران، مشهد، تبریز اصفهان و... نمایشگاه‌های بزرگی با این عنوان برگزار و با استقبال خوبی از جانب صنعتگران داخلی و همچنین کشورهای دیگر روبه‌رو می‌شود. استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین استان‌های صنعتی ایران به‌شمار می‌رود و سالانه اقدام به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت می‌کند.

مشارکت‌کنندگان در نمایشگاه اصفهان انواع خدمات مهندسی، ماشین‌ابزار و ملزومات کارگاهی، تجهیزات صنعتی و کارگاهی، دستگاه‌های جوش، بُرش، لیزر، دستگاه‌های هیدرولیک و پنوماتیک، لیفتراک و بالابر صنعتی، صنایع و خدمات وابسته کارگاهی و ایمنی و بهداشت صنعتی، ابزار دقیق، اتوماسیون صنعتی و نظافت صنعتی را عرضه می‌کنند تا فعالان این عرصه، با آخرین محصولات مرتبط آشنا شوند.

خدمات فنی، مهندسی و مشاوره‌ای، ابزارآلات و ماشین‌آلات صنعتی، تجهیزات خطوط تولید، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق، صنایع پیشرفته، تجهیزات ایمنی و بهداشت و فروش و خدمات پس از فروش ازجمله بخش‌هایی است که در این نمایشگاه موردتوجه قرارگرفته است.

این نمایشگاه در حالی برگزار می‌شود که اصفهان با برخورداری از ۱۰ هزار واحد تولیدی، دومین استان بزرگ صنعتی کشور به‌شمار می‌رود و بخش زیادی از محصولات موردنیاز حوزه صنعت در سطح ایران را تامین می‌کند. در واقع هدف از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت، ایجاد فضایی تخصصی و پویا در سطح بین‌الملل است تا صنعتگران داخلی بتوانند تخصص، فناوری و دانش خود را مطابق با استانداردهای بین‌المللی کرده و زمینه‌ای برای رشد و شکوفایی صنعت بومی کشور عزیزمان ایران باشد.

نمایشگاه یادشده که یکی از گسترده‌ترین رویدادهای صنعتی و بازرگانی کشور به شمار می‌رود با ارائه قابلیت شرکت‌ها، هدایت آنها به سمت بازارهای گسترده‌تر، ایجاد فرصت برای صنعتگران خلاق و معرفی آخرین محصولات، امکان تبادل‌نظر صنایع کشورها و استان‌های شرکت‌کننده و افزایش حجم مبادلات تجاری و بازرگانی را فراهم می‌سازد.

اصفهان با بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت، بیش از 10 هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور به‌شمار می‌آید.

نکته مثبتی که در این نمایشگاه به چشم می‌خورد آن است که تمام افراد کلیدی از صنایع مختلف کشور و منطقه مرکزی ایران، بازدید از نمایشگاه صنعت را در دستور کار خود قرار داده‌اند. حوزه فعالیت بازدیدکنندگان تخصصی این نمایشگاه در زمینه‌های مختلفی مانند اعضای انجمن کارخانه‌داران ایران، مهندسان و مدیران اجرایی شرکت‌های فعال در حوزه صنعتی، مدیران عامل، مهندسان، فن‌سالارها و دانشمندان، مدیران بازاریابی، افراد مجرب در این حوزه و مشاوران شرکت‌های صنعتی، انجمن‌ها و نمایندگان تجاری شرکت‌های صنعتی، تصمیم‌گیرندگان و افراد متخصص پروژه‌ها در بخش صنعتی و فعالان بخش‌های خرید، تولید و تعمیر از بخش‌های خصوصی و دولتی طبقه‌بندی می‌شود و فرصت بی‌نظیری برای صنایع فعال در نمایشگاه ایجاد خواهد کرد.

 

روایت‌هایی درباره نمایشگاه

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: صنعت کشور با وجود تمام مشکلات در سال گذشته، توانست در سال ۹۸ بر همه‌ مشکلات غلبه کند و بازیابی مجدد داشته باشد.

سعید زرندی ابراز امیدواری کرد: این نمایشگاه و نمایشگاه های مشابه آن بتوانند توانمندی‌های ایرانی را به عرصه نمایش بگذارند، همچنین شرکت‌هایی که زاییده فکر ایرانی هستند را طی سال‌های آینده در عرصه کشوری و بین المللی بیش از پیش در معرض نمایش قرار دهیم.

همچنین مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های استان اصفهان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه صنعت شاید ‌بتواند مشکلات تولیدکنندگان را برطرف کند، اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ شرکت تولیدی در این نمایشگاه، آخرین توانمندی‌های خود را نمایش می‌دهند.

علی یارمحمدیان با بیان اینکه هفت کشور خارجی در این نمایشگاه حضور دارند، ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی در استان اصفهان وجود دارد و این از نکات حائز اهمیت این نمایشگاه است و در این دوره شرکت کنندگانی از استان‌های البرز، مرکزی، اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی و خراسان حضور دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در این مراسم، گفت: خوشبختانه شرکت‌کنندگان امسال نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته‌اند و این نویدبخش محصولات و دستاوردهای جدید است.

به گفته ایرج موفق، استان‌هایی که در این نمایشگاه شرکت کردند از قطب‌های صنعتی کشور محسوب می‌شوند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان نیز در حاشیه این نمایشگاه، اظهار کرد: فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی، که با تمام مشکلات به فعالیت خود ادامه می‌دهند، باعث سرافرازی کشور و استان اصفهان هستند.

ولی‌اله هادیان با اشاره به اینکه نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان عملکرد خوبی در کشور دارد، افزود: قطعاً حضور در نمایشگاه بین‌المللی‌ صنعت، ابزار زنده نگه داشتن واحدهای تولیدی است.

 

تصاویر مرتبط

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر