نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

تاکید وزیر صمت بر هدف‌گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان

تاکید وزیر صمت بر هدف‌گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین کمیسیون همکاری مشترک ایران و عمان بر هدف‌گذاری پنج میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان تاکید کرد؛ بخشی از این هدف‌گذاری از طریق برگزاری نمایشگاه‌های مشترک محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان و در دیدار طرف عمانی گفت: امیدوارم دستگاه‌های مرتبط با این کمیسیون از فرصت این اجلاس برای شناسایی ظرفیت های جدید همکاری و توسعه روابط تجاری متناسب با علایق و تاکیدات مقامات دو کشور نهایت بهره‌برداری را داشته باشند.

وی، کشور دوست و برادر، عمان را دارای جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: برنامه ریزی و پیگیری جهت تحقق اهداف و نیات مقامات عالی دو کشور برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی و همچنین روابط سیاسی دو طرف دارای اهمیت فراوان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان با تأکید بر ظرفیت بیش از 5 میلیارد دلار همکاری‌های دو کشور در حوزه تجارت و گردشگری و فنی و مهندسی و صنعتی افزود: اکنون فقط یک ‌میلیارد دلار آن محقق شده که پیشنهاد می‌شود کمیته همکاری‌های مشترک برای پیگیری مصوبات این اجلاس تشکیل و یک نقشه راه برای این هدف طراحی و پیگیری شود.

وی اراده دولت ایران و سیاست تجاری کشورمان را بر توسعه روابط تجاری با سلطنت عمان دانست و اضافه کرد: ما عمان را به عنوان یک موقعیت منطقه‌ای برای توسعه روابط با کشورهای عربی و کشورهای شمال آفریقا می دانیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه هیچ مانعی برای گسترش همکاری‌های ایران و عمان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر توانمندی تولیدی واحدهای تولیدکننده ایران و تولید کالای با کیفیت صادراتی، در بخش خدمات فنی و مهندسی نیز شرکت‌های ایرانی آماده همکاری بوده و مناطق آزاد دو کشور نیز برای سرمایه گذاری مشترک و صادرات تولیدات به بازارهای ثالث و از راه‌های مناسب ترانزیتی برخوردار هستند.

با توجه به این صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین سیاستگذاری‌های  کلان دو کشور جهت بهره‌مندی از پتانسیل‌ها و گسترش روابط تجاری فی‌مابین، شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با هدف ایجاد بستر مناسب جهت تسهیل حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشورمان در بازار عمان، اقدام به برگزاری پاویون ملی ایران در هفتمین نمایشگاه بین المللی دکوراسیون داخلی و صنعت ساختمان این کشور کرده است.

این رویداد معتبر که از 22 تا 24 بهمن ماه سالجاری در شهر مسقط برگزار خواهد شد، فرصت بسیار مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها و شناسایی سلایق و نیازهای بازار عمان و منطقه خواهد بود.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو غرفه می‌توانند با شماره تلفن‌های 09131006007 و 03132612559 تماس بگیرند.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر