نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

نمایشگاه اصفهان، درگاه معرفی شرکت‌های ایرانی در معتبرترین نمایشگاه پاکستان

نمایشگاه اصفهان، درگاه معرفی شرکت‌های ایرانی در معتبرترین نمایشگاه پاکستان

شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان پاویون جمهوری اسلامی ایران را در معتبرترین نمایشگاه صنعت کشور پاکستان برپا می‌کند تا فعالان اقتصادی این کشور با توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، پاکستان با جمعیتی بالغ بر 207 میلیون نفر در همسایگی جمهوری اسلامی ایران و با داشتن قرابت‌های زبانی، فرهنگی و مذهبی مشترک و همچنین ظرفیت بسیار بالا در جذب تولیدات و خدمات شرکت‌های ایرانی، از جایگاه خاصی در روابط خارجی کشورمان برخوردار است.

به استناد آمارهای گمرکی کشورمان طی سال‌های اخیر، ایران بیش از 120 قلم انواع کالا را با حجم و ارزش‌های متفاوت به پاکستان صادر کرده است که این صادرات از محصولات لبنی و میوه تا مصالح ساختمانی و فرآورده‌های پتروشیمی را پوشش می‌دهد.

در سال‌های اخیر به ویژه از سال 1394 تاکنون مبادلات دو کشور افزایش چشمگیری یافته است؛ به‌طوری‌که برای دومین سال پیاپی پاکستان در رتبه هشتمین مقصد صادراتی کشورمان قرار گرفته و صادرات کشورمان به این کشور در سال 1397 نسبت به سال 1396، با رشد 36 درصدی همراه بوده که این روند علیرغم فقدان روابط بانکی میان دو کشور و موانع گمرکی و تجاری همچنان رو به افزایش است.

طی این سال‌ها صادرکنندگان ایرانی موفق شده‌اند به رغم موانع مذکور، بازارهای خوبی برای کالاهای خود در پاکستان پیدا کنند که از آن جمله می‌توان به صادرات مواد نفتی و مشتقات پتروشیمی، مواد غذایی، مواد صنعتی و شیمیایی، تجهیزات ساختمانی و بهداشتی و محصولات ساخته شده از آهن و فولاد اشاره کرد.

علاوه بر محصولات اشاره شده، تولیدات کشورمان در زمینه سیمان، انواع مصالح ساختمانی و بهداشتی از جمله کاشی و سرامیک، شیرآلات، محصولات دارویی، لوازم خانگی، انواع مواد شوینده می‌توانند بازار خوبی در پاکستان داشته باشند.

از همین رو شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان اقدام به برگزاری پاویون ملی ایران در معتبرترین نمایشگاه صنعت کشور پاکستان با عنوان «هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت و تجارت آسیا» کرده است. نمایشگاه مذکور که در روزهای دوم تا چهارم فروردین‌ماه سال 1399 در کشور پاکستان و شهر کراچی برگزار خواهد شد، میزبان بیش از 350 غرفه‌دار از 15 کشور صنعتی جهان خواهد بود که فرصت بسیار مناسبی برای ارائه توانمندی‌ها و پتانسیل های شرکت‌های ایران فراهم خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو غرفه می‌توانید با شماره تلفن‌های 03132611615 و 09131006007 تماس بگیرید؛ همچنین صفحه اینترنتی اختصاصی این نمایشگاه به نشانی http://itifasia.isfahanfair.ir / پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

 


نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر