نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

گشایش نمایشگاه دهه‌فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی در اصفهان

گشایش نمایشگاه دهه‌فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی در اصفهان

نمایشگاه «دهه‌فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی» همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، در محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در پل شهرستان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی اصفهان با حضور ۴۸ نهاد اجرایی استان در بیش از 3500 مترمربع فضای نمایشگاهی برپا شده است.

مهمترین هدف برگزاری این نمایشگاه ارائه دستاوردها، خدمات و عملکرد دستگاه‌های دولتی، اجرایی، نهادهای خدمت‌رسان و تشکل‌های استان اعلام شده است.

در این نمایشگاه، ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خدماتی، در پرتو برقراری یک ارتباط مستقیم و بی‌پرده با مردم، فعالیت‌های خود را ارائه می‌کنند.

همچنین حضور فعال سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) و نمایش عمومی دستاوردها و اقدام‌های آنها، از ویژگی‌های بارز نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در سال جاری است.

این نمایشگاه‌ از ۲۰ تا ۲۳ بهمن‌ جاری از ساعت ۱۵ تا ۲۱ برقرار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در مراسم افتتاح این نمایشگاه، با درود بر شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدایی که برای اعتلای فرهنگ و آرمان‌های آزادی، پیشرفت و عدالت در مسیر انقلاب جان خود را فدا کردند، اظهار کرد: در انقلاب ۱۳۵۷ خواسته تمام اقشار جامعه تحقق این آرمان‌ها بود.

علی یارمحمدیان افزود: نمایشگاه دهه فجر پاسداشت آرمان های انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب اسلامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان نیز در این مراسم گفت: به طور قطع اقتصاد درون‌زا و خودجوشی که از آن به عنوان اقتصاد مقاومتی یاد می شود بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

حیدر قاسمی اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه نمونه عملکرد فعالیت هایی است که در آستانه چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه به طور قطع دستاوردهای انقلاب اسلامی تنها در چارچوب این نمایشگاه خلاصه نمی شود، افزود: امروز باید به دستاوردهای بزرگ تر و واقعی تر انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و همچنین مقام معظم رهبری بپردازیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان تاکید کرد: دستاورد امروز ما اعتماد به نفس همه کارگزاران و کارآفرینان در بخش های مختلف به خصوص حوزه های علمی و فناوری است و به طور قطع اقتصاد درون زا و خود جوشی که از آن به عنوان اقتصاد مقاومتی یاد می شود بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه باور، اعتقاد و اعتماد مردم بخش دیگری از دستاوردها انقلاب اسلامی است، یادآور شد: این دستاوردها ایجاد کننده انقلاب اسلامی بود، همچنین این دستاوردها به عنوان اقتدار منطقه ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران نمایان است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: زمانی دستاورد انقلاب اسلامی مشخص می شود که وقتی پایگاه عین الاسد موشک باران شد تا امروز افراد و گروه های تبلیغاتی منطقه و دنیا ساکت و خاموش شده و در بهت فرو رفته اند.

وی با بیان اینکه دستاورد مردم در روز ۲۲ بهمن توسط حماسه مردم خلق خواهد شد، افزود: دستاورد دیگر انقلاب اسلامی، دوم اسفند ماه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس با مشارکت مردم محقق خواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه هر انقلابی در فرایند پیشرفت و تحول خود فراز و نشیب هایی دارد، تصریح کرد: به طور قطع نشیب های انقلاب اسلامی را باید مورد نظر قرار دهیم و ساختارها، رفتار و اشکالات آن را اصلاح کنیم، چراکه این دوره و زمان محل آسیب شناسی و اصلاح ایرادات است و در این زمینه اغماض نخواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای توسعه و تکامل انقلاب اسلامی نیاز به بروز و نمود کامل و جامع داریم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه ۲۲ بهمن ماه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و خداجویی ملت اسلامی و باورهای آنها است، اظهار کرد: امام خمینی(ره) به دلیل خداجو بودن در قلب‌ها جای گرفت و امروز چهل و یک سال مقاومت و همراهی مردم با امام(ره) و همچنین مقام معظم رهبری موجب تقویت شعار «ما می توانیم» شده است.

محمدعلی احمدی افزود: نمایشگاه امروز بخش کوچکی از دستاوردهای شعار «ما می توانیم» است و امیدواریم دبیرخانه دائمی برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در دهه فجر در حوزه محتوا تشکیل شود.

وی تاکید کرد: رویکرد برپایی نمایشگاه امسال علاوه بر حضور پررنگ دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی، حضور تشکل های مردم نهاد بود و امیدواریم حضور آنها موجب رونق و بازدید بیشتر از این نمایشگاه شود.

بر اساس این گزارش، همزمان با نمایشگاه دستاوردهای انقلاب و دهه فجر، یازدهمین نمایشگاه لوستر و چراغ‌های تزیینی با حضور ۵۸ شرکت تولیدکننده از استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی دایر شده است.

این نمایشگاه که در دو سالن به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع دایر شده نیز از ۲۰ تا ۲۴ بهمن‌ از ساعت ۱۵ تا 22 آماده بازدید مردم است.

 

-->

تصاویر مرتبط

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر