کد خبر : 24943

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 2 دی 1400
پرتال رسمی شرکت نمایشگاه بین المللی استان اصفهان | ISFAHAN FAIR
• آغاز نمایشگاه مدیریت کسب‌وکار با هدف توسعه توانمندی‌‌های فعالان اقتصادی
دومین نمایشگاه مدیریت کسب و کار اصفهان با هدف توسعه توانمندی‌های مدیران و فعالان اقتصادی اصفهان آغاز شد.

دومین نمایشگاه مدیریت کسب و کار اصفهان با هدف توسعه توانمندی‌های مدیران و فعالان اقتصادی اصفهان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که تا چهارم دی‌ماه برپا خواهد بود، محلی است تا فعالان حوزه‌های چاپ و بسته‌بندی، تبلیغات، برندینگ، رسانه، مشاوره توسعه و بهبود کسب و کار توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.

دکتر علیرضا مرتضوی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: امیدواریم این نمایشگاه بتواند دستاوردهای امیدبخش کشور را به نمایش بگذارد و بیشتر از گذشته بخش‌های اقتصادی را با فناوری‌های نوین آشنا کنیم.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور نیز در این مراسم گفت: سازمان فنی‌وحرفه‌ای، خانه صنعتگران و صنوف است.

علی حسین شهریور با بیان اینکه اقتصاد کشور تشنه نیروی ماهر است، اظهار کرد: شرایط کشور به گونه‌ای است که امکان ورود فارغ‌التحصیلان به فضای کسب و کار میسر نیست و به فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند.

وی افزود: ۴۵ درصد افراد تحت آموزش در فنی و حرفه‌ای، فارغ‌التحصیلان دانشگاه هستند و این آمار در مراکز دولتی ما ۷۰ درصد است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور ادامه داد: وظیفه فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی ماهر است که خدمات آن از طریق ۶۴۰ مرکز دولتی به‌صورت رایگان در سطح کشور ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۲۰۰ آموزشگاه آزاد خصوصی با ۶۵۰۰ استاندارد آموزشی شغلیِ تدوین شده مشغول ارائه خدمات هستند، گفت: با توجه به اینکه نسل جوان به این نتیجه رسیده که بدون مهارت نمی‌تواند وارد بازار کار شود، به همین دلیل طرح ویژه آموزش ترکیبی به همه دانشگاه‌های کشور ابلاغ شده و در این طرح هر دانشجو یک مهارت را در ۱۸ ساعت می‌گذراند و در پایان گواهینامه مهارت فنی حرفه‌ای خواهد داشت تا بهتر به بازار کار وارد شود.

شهریور خاطرنشان کرد: از همکاری مشترک صنعت و خدمات استقبال می‌کنیم و سازمان فنی حرفه‌ای، خانه صنعتگران و صنوف است.

همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این مراسم گفت: این نمایشگاه زمینه‌ای برای خدمت فعالان زیست‌بوم کسب و کار است و امیدواریم با هم‌افزایی بین پارلمان‌های بخش خصوصی و دولتی این مهم برقرار شود.

کامران کلانی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نمایشگاه به تحکیم روابط بین بخش خصوصی و دولتی کمک کند و خروجی آن راه حلی برای رفع مشکلات فعالان کسب و کار باشد.

مدیرکل گمرک استان اصفهان نیز با بیان اینکه موضوعات مربوط به بازاریابی، برندینگ و بسته‌بندی در این‌ نمایشگاه مطرح می‌شود، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در بحث صادرات این سه آیتم است.

رسول کوهستانی افزود: امید است فعالان اقتصادی در این سه مبحث کار کنند تا صادرات ما یک بار مصرف به یک کشور نباشد.

همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این مراسم با ابراز خوشحالی از برگزاری دومین ‌نمایشگاه مدیریت کسب و کار، اظهار کرد: فواید و برکات این نمایشگاه در استان و ‌کشور موجب رونق کسب و کار و رصد داشته‌ها می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ رمضانعلی معتمدی این نمایشگاه را برنامه‌ریزی برای ۵ سال آینده اعلام کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند ظرفیت استان را افزایش دهد و در حوزه رسانه و تبلیغات مفید باشد. آموزش در کنار این نمایشگاه است و موجب آماده کردن جوانان در آینده می‌شود.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان، این نمایشگاه با اهدافی که دارد می‌تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد و در حوزه ارشاد آماده هستیم هرنوع همکاری در این زمینه را انجام دهیم.