منوی کاربری menu

اراده جدی ایران برای گسترش روابط تجاری با سوریه با تکیه بر صنعت نمایشگاهی

اراده جدی ایران برای گسترش روابط تجاری با سوریه با تکیه بر صنعت نمایشگاهی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به نیاز مبرم کشور سوریه به بازسازی در مقوله‌های زیرساختی گفت: اگرچه اراده جدی از سوی دو دولت ایران و سوریه برای گسترش روابط تجاری وجود دارد، اما همچنان رابطه اقتصادی به ‌اندازه روابط سیاسی رونق نداشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، غلامحسین شافعی اظهار داشت: از این رو لازم است تجار و اقتصاددانان دو کشور این مسئله را عارضه‌یابی کنند و از ظرفیت‌های لازم برای توسعه روابط اقتصادی بهره بگیرند.

گفتنی است در سوریه پس از جنگ، ظرفیت‌های زیادی برای مبادله هیئت‌های تجاری و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی به جهت استفاده از توان صادراتی ایران وجود دارد. چرا که سوریه در تجارت منطقه مزیت بالایی دارد و نقطه اتصال بین افریقا و آسیا به شمار می‌رود و ایران می‌تواند از این ظرفیت نهایت بهره را ببرد.

یکی از این فرصت‌ها برپایی نمایشگاه‌های اختصاصی توانمندی‌های صادراتی ایران و همچنین حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی بازسازی سوریه محسوب می‌شود.

بر همین اساس، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان فعالیت خود را به عنوان مجری ثبت‌نام و برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بازسازی سوریه که در روزهای 28 سپتامبر تا 2 اکتبر 2022 (6 تا 10 مهرماه 1401) برگزار می‌شود، آغاز کرده است.

این نمایشگاه در گروه‌های کالایی متنوع ساختمانی، برق، نفت و گاز، پزشکی، غذایی و مخابرات در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی دمشق برگزار خواهد شد.

شرکت‌های متقاضی برای کسب اطلاعات بیشتر و مشارکت در این نمایشگاه می‌توانند با بخش خارجی شرکت نمایشگاه اصفهان با شماره تلفن‌های 03132611614 و 09129479265 تماس بگیرند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر